Általában a közönséges takácsatka, vagy a fenyőfa takácsatka károsítja a cukorsüvegfenyőt.
A kifejlett takácsatkák nagyon kicsik, alig láthatók szabad szemmel. A testük általában sárgászöld vagy narancssárga-barnás színű lehet az idősebb egyedeknél.
Az életciklusuk során a nőstények petéket raknak a fenyőfák tűleveleire. Az apró petékből kikelő lárvák elkezdenek táplálkozni a fenyőfák tűlevelein, így az összes mozgó fejlődési alak táplálkozik. A fenyőfák tűlevelének fonákján található sejtekből táplálkoznak, ahol a szájszervükkel átlyukasztják a sejteket, majd kiszívják a sejtváladékot. Ez a táplálkozás sárgulást, barnulást és levélhullást okozhat a fenyőfákon.
Az atkák csoportokban élnek a fenyőfák lombkoronájában, és a nyári időszakban rendkívül gyorsan szaporodnak.
Általában májusban már kedvező nekik a hőmérséklet, hogy elkezdenek felszaporodni a növényeken. Ezt követően június-augusztusban jelennek meg a tünetek, hogy a cukorsüvegfenyő egyik oldala, hirtelen elkezd barnulni. Ekkor már akkora a populációjuk, hogy a barnulás hirtelen történik és gyorsan terjed.
A takácsatkák elleni védekezéshez, atkaölő készítményeket tudunk használni. Fontos, hogy a kezeléseket többször meg kell ismételni, májustól kezdve. Továbbá figyelni kell, hogy különböző hatóanyagú készítményeket használjunk, hogy elkerüljük a rezisztencia kialakulását.