Ezeknek a leírásoknak a célja, hogy általánosságban megtalálják és felismerjék a különbözõ kártételeket. Pontos vegyszer neveket nem írunk ki, mert ahhoz folyamatosan frissíteni kellene az oldalt, a jogszabályok miatt.
Ha már megvan a károsító, a legközelebbi gazdaboltban tudnak majd segíteni, hogy aktuálisan milyen vegyszereket tudnak adni ellene.
Ha permetezésre van szüksége, vegye fel a kapcsolatot a NövényDokival.
Mahóniarozsda (Cumminsiella mirabilissima)
A mahóniarozsda tünete a levél színén kicsi, barnás-vöröses foltként jelentkezik.
Ezzel szemben a levél fonákán a foltok alatt, kidudorodó, gombostûfej nagyságú gomba képletek képzõdnek.
A fertõzés nyárra már jelentõssé válhat, és ez esetben az amúgy örökzöld mahónia lehullathatja a lombját.
Védekezés szempontjából a lehullott leveleket célszerû eltávolítani, mert a gomba a leveleken telel át. Erõs fertõzés esetén õsszel visszavághatjuk a növényünket ezzel is csökkenthetjük a gomba áttelelésének a lehetõségét. Kémiai védekezés esetén felszívódó és kontakt rozsda elleni készítmény kombinációjával kell permetezni.
Mahónia lisztharmat (Michrosphaera berberidis)
Ektoparazita gomba, tehát a növény felszínén élõsködik.
A mérsékelten meleg (20-24°C) idõ, esõs idõszakok és a magas páratartalom elõsegíti a lisztharmat terjedését.
Áttelelése a növényi maradványok, rügypikkelyek közt, vagy a vesszõkön történik. Tavasztól kezdi el a növények fertõzését a spórák elszórásával.
Tünete hogy szürkés-fehéres, lisztes, poros állagú bevonatot képez a levélzeten mellyel a fotoszintézist gátolja. Ezáltal a növény kondíciója gyengül, levelei egy idõ után lehullanak.
Az oldalt a tartalomdesign.hu készítette.